Βύθισε τον Βύζαντα η Καβάλα

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Καβάλα απέναντι στον Βύζαντα Μεγάρων διατηρώντας τους φιλοξενούμενους στη ζώνη του υποβιβασμού.

Ακόμα δυσκολότερο γίνεται το έργο του Βύζαντα Μεγάρων για να φτάσει στην παραμονή του στην κατηγορία, μετά την εκτός έδρας ήττα του με 1-0 από την αδιάφορη ουσιαστικά Καβάλα.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο πέμπτο λεπτό της επανάληψης από τον Χλωρό, το οποίο αποδείχθηκε αρκετό για να της δώσει και το τρίποντο της νίκης.

ΚΑΒΑΛΑ: Σουλογάνης, Μπρατσιάνι, Παγώνης (46' Ρεβυθόπουλος), Καλαγκάνης, Μαραγκός, Πλιάγκας, Κάργας, Τριποτσέρης (80’ Τσομπανόπουλος), Πάτο, Χλωρός, Ντόσης.
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Πουρής, Γκεμίσης, Γρομητσάρης, Θ. Βλάχος, Αρναρέλης (64' Πούρνος), Κρολ, Σπαγής (57' Π. Βλάχος), Νικολόπουλος, Μπιτσάκος, Λιόλιος, Μανδύλης.

Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ