Γεωργούλης: «Περιμένουμε ενίσχυση με παίκτες»

Σε λάθη των παικτών του Βύζαντα απέδωσε ο Θύμιος Γεωργούλης την ήττα από τη Λάρισα, ωστόσο αναφέρθηκε και στην ενίσχυση της ομάδας του.

«Η ΑΕΛ διαθέτει μια καλή επιθετικά ομάδα. Με δικά μας λάθη προηγήθηκε με 2-0 και έπειτα είχε την εμπειρία να κρατήσει το σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο να το επεκτείνει. Για το γκολ που ακυρώθηκε δεν ξέρω αν είναι κανονικά, αν και κάποιος μου είπε πως είναι.

Δεν στέκομαι εκεί. Θέλω να πιστεύω ότι θα σωθούμε, αλλά βλέπουμε ότι κάποιες ομάδες ενισχύονται, ενώ εμείς χάνουμε παίκτες. Εφυγαν ο Ντιαλό, ο Λαμπρόπουλος, ο Παναγόπουλος και ο Κρητικός. Πιστεύω πως η διοίκηση θα κάνει κάποιες επιπλέον μεταγραφικές κινήσεις, καθώς η ομάδα αποτελείται από νέα παιδιά και χρειάζεται πίστωση χρόνου για να προσαρμοστούν σε ένα δύσκολο πρωτάθλημα όπως η Β’ Εθνική που ειδικά φέτος είναι ακόμη πιο δύσκολη», ανέφερε το τεχνικός του Βύζαντα.

Σε ερώτηση γιατί δεν αντέδρασε ο Βύζας μετά τα γκολ, επισήμανε: «Δεν ήταν η απόδοση μας που έφταιξε. Η ΑΕΛ το έκανε να φαίνεται εύκολο και κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ τόσο γρήγορα και να τελειώσει το ματς στο δεύτερο ημίχρονο με το τρίτο της τέρμα».

Το πανηγύρισε με Γιάννη και Θανάση ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ: Πληρώθηκαν κι επιστρέφουν στις προπονήσεις
Super League 2: Υποβιβάστηκε ο Ολυμπιακός Β’, κυνηγά θαύμα ο Παναθηναϊκός Β'
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο κομβικός ρόλος του Εργκίν Αταμάν - Έκτο Final Four με τρίτη διαφορετική ομάδα