Λύτρωση με Λουκίνα ο Φωκικός

Εμφανώς καλύτερος ο Φωκικός, αγχώθηκε, αλλά τελικά νίκησε με 1-0 τον Βύζαντα Μεγάρων.

Η ομάδα της Άμφισσας ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας τον έλεγχο της αναμέτρησης, ωστόσο δημιούργησε λίγες καλές ευκαιρίες. Ο Βύζας σε λίγες στιγμές κατάφερε να γίνει απειλητικός και το πρώτο 45λεπτο έληξε χωρίς τέρματα. Στο δεύτερο μέρος η εικόνα δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να πιέζουν για το γκολ, ενώ η είσοδος του Λουκίνα έδωσε μεγαλύτερη πνοή στην επίθεση. Με τους Σουλελέ και Λουκίνα ο Φωκικός απείλησε αρκετές φορές την εστία του Πουρή.

Η υπεροχή των παικτών του Πέτρου Δημητρίου απέδωσε στο 76’, όταν ο Νάστος εκτέλεσε το φάουλ και ο Λουκίνας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 83’ ο Γκεμίσης του Βύζαντα τραυματίστηκε κι έγινε αλλαγή, ενώ μεταφέρθηκε λίγα λεπτά αργότερα στο νοσοκομείο. Στο επόμενο λεπτό ο Σουλελές δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τον Φωκικό με δέκα παίκτες, ωστόσο οι Μεγαρίτες δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα και να φτάσουν στην ισοφάριση.

ΦΩΚΙΚΟΣ: Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσόνο, Κωστόπουλος, Λίτσος, Αλμπέρτο (74’ Σκαρίμπας), Νάστος, Θέος (59’ Σουλελές), Ευσταθίου, Ταμπάκης (46’ Λουκίνας), Γκόμες

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Πουρής, Π. Βλάχος, Χαρτσιάς (71’ Μανδύλης), Γρομητσάρης, Ρεκλείτης, Γκεμίσης (83’ Ζάρκος), Δημητρίου, Μπιτσάκος, Αρναρέλης, Σιώκος (83’ Σταμέλος), Θ. Βλάχος

Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη