Μιτόσεβιτς: «Το παιχνίδι τελείωσε στην αποβολή»

Στην αποβολή του Δεσποτόφσκι στο 8ο λεπτό του αγώνα με τον Ηρακλή που δεν επέτρεψε στον Πιερικό να εφαρμόσει το πλάνο του, στάθηκε ο τεχνικός της ομάδας της Κατερίνης, Ντούσαν Μιτόσεβιτς στη συνέντευξη Τύπου.

Ο Σέρβος τεχνικός ξεκίνησε περιγράφοντας τα συναισθήματα που του δημιούργησε η επιστροφή του στο Καυτανζόγλειο όπου είχε παίξει ποδόσφαιρο ως παίκτης του Ηρακλή:

«Πολύ περίεργα τα συναισθήματά μου που επέστρεψα σε αυτό το γήπεδο σαν αντίπαλος. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον Ηρακλή για την μεγάλη σε έκταση και καθαρή νίκη που πέτυχε».

Στη συνέχεια, αναφέρθηκε στο αγωνιστικό σκέλος και στο πόσο καταλυτική υπήρξε για την ομάδα του η γρήγορη αποβολή:

«Εμείς μείναμε από νωρίς με δέκα παίκτες. Αυτό ήταν και το τέλος του αγώνα. Αμέσως μετά ήρθε και το πρώτο γκολ του Ηρακλή και ήταν πολύ δύσκολο για εμάς να καταφέρουμε κάτι καλό με δέκα παίκτες, ειδικά σε μία ομάδα όπως ο Ηρακλής που έπαιζε καλό και στρωτό ποδόσφαιρο. Παρόλα αυτά, είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία και ένα ακυρωθέν γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο γενικά δεν ήμασταν καλοί, μείναμε από δυνάμεις. Ο Ηρακλής μας πίεσε το 2-0 ήρθε γρήγορα και τελείωσε το ματς. Εμείς πρέπει να σκεφτούμε τα επόμενα παιχνίδια. Εχουμε πολύ δουλειά, πρέπει να ξεχάσουμε αυτό το ματς, να γυρίσουμε σελίδα και να δούμε τα επόμενα παιχνίδια», είπε.

Παπαστεργίου: «Συγχαρητήρια στον Ηρακλή»

Τους παίκτες των «μελανόλευκων» εκπροσώπησε ο Δημήτρης Παπαστεργίου που έδωσε συγχαρητήρια στον «Γηραιό», ενώ είπε πως η αποβολή ήταν τραβηγμένη.

«Συγχαρητήρια στον Ηρακλή για την νίκη. Είχαμε μία κακιά στιγμή, με την αποβολή του συμπαίκτη μου. Την θεωρώ τραβηγμένη. Παρόλα αυτά προσπαθήσαμε να παίξουμε και κάναμε δύο καλές φάσεις. Θα πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι και να δουλέψουμε. Να ανατρέψουμε αυτή την εις βάρος μας κατάσταση. Είμαστε στις τελευταίες θέσεις και πρέπει επιτέλους να δούμε μία άσπρη μέρα».