Πρόβλημα με Χαρτσιά στη Ζάκυνθο

Πρόβλημα τραυματισμού αποκόμισε από το χθεσινό (18/03) ματς της Ζακύνθου με τον Αστέρα Μαγούλας ο Κώστας Χαρτσιάς.

Ο 20χρονος επιθετικός των νησιωτών αισθάνεται ενοχλήσεις στο δικέφαλο και δεν συμμετείχε στη σημερινή (19/03) προπόνηση. Ακολούθησε θεραπευτική αγωγή. Από την άλλη, όσοι αγωνίσθηκαν στο παιχνίδι της Ζακύνθου έκαναν αποθεραπεία, ενώ οι υπόλοιποι προπονήθηκαν κανονικά.

Ο τεχνικός Ζόραν Γέφτοβιτς σχολίασε για τη νίκη της ομάδας του επί του Αστέρα Μαγούλάς: «Η χθεσινή νίκη ήταν πολύ σημαντική για εμάς μετά το σοκ που περάσαμε στο ματς με τον ΠΑΟ Ρουφ όπου δεχθήκαμε την ισοφάριση από το 2-0, στις καθυστερήσεις.
Είχαμε ανάγκη αυτή τη νίκη και στο τέλος αγχωθήκαμε πολύ. Στο πρώτο ημίχρονο χθες παίξαμε πολύ καλό ποδόσφαιρο και σημειώσαμε τρία γκολ ενώ δημιουργήσαμε κι άλλες καλές φάσεις.
Σημαντικό ήταν επίσης το γεγονός πως δεν απειληθήκαμε από τον αντίπαλο, εκτός των στημένων φάσεων. Στο δεύτερο μας κυρίευσε το άγχος αλλά παρόλα αυτά πήραμε τη νίκη. Όπως είπα και χθες αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες μας γι αυτή τη νίκη και την προσπάθεια που καταβάλλουν.
Πρέπει να είμαστε προσγειωμένοι και να αντιμετωπίζουμε το κάθε παιχνίδι διαφορετικά. Θα ξεκουραστούμε αύριο και από Τετάρτη θα ξεκινήσουμε την προετοιμασία μας για το ματς με την Καλαμάτα εκτός έδρας».

Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»
NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5