Αντωνάκης: «Δεν κοιτάζουμε αντιπάλους, θέλουμε βαθμούς»

Για την ισοπαλία του Ρούβα με τον ΠΑΟ Ρουφ, αλλά και τη σημασία που έχει η κατάκτηση βαθμών κόντρα σε αντιπάλους που οι Κρητικοί έχουν τους ίδιους στόχους μίλησε ο Θοδωρής Αντωνάκης.

Ο 24χρονος επιθετικός του Ρούβα, Θοδωρής Αντωνάκης, ο οποίος αποδείχθηκε η «χρυσή» αλλαγή του Γιάννη Ταουσιάνη δήλωσε στην ιστοσελίδα cretesports: «Στα πρώτα λεπτά δε μπήκαμε συγκεντρωμένοι, είχαμε ευκαιρίες, αλλά η αδράνεια που δείξαμε στο 0-1 μας έφερε πίσω. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να ισοφαρίσουμε και να πετύχουμε και δεύτερο τέρμα.
Κοιτάζουμε τώρα το επόμενο παιχνίδι στη Μαγούλα, όμως σε ό,τι αφορά τους αντιπάλους, δεν κοιτάζουμε ομάδες, απλώς ζητάμε να παίρνουμε βαθμό – βαθμούς. Θα έπρεπε με ομάδες, με τις οποίες έχουμε τους ίδιους στόχους να παίρνουμε τρεις βαθμούς».

Serie A: Ισοπαλία που δε βολεύει τη Ρόμα