Ριζογιάννης: «Θέλαμε τη νίκη για τον Δαλούκα

Τη νίκη για να την αφιερώσουν στον Γιώργο Δαλούκα, που πλέον είναι το αφεντικό της Νίκης Βόλου, ήθελαν οι παίκτες της κόντρα στη Δόξα Κρανούλας, σύμφωνα με τον Παντελή Ριζογιάννη.

Ο 24χρονος μέσος της «κυανόλευκης» ΠΑΕ με δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου μετά το 0-0 αναφέρθηκε επίσης στις καθυστερήσεις που έγιναν από τους φιλοξενούμενους.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Παντελή Ριζογιάννη: «Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου. Θέλαμε το ματς για να φτάσουμε τον πρωτοπόρο, όμως τώρα κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι με την Καλαμαριά, που είναι δύσκολο.

Θέλαμε επίσης τη νίκη για να την αφιερώσουμε στον κ. Δαλούκα και με την είσοδό του στην προεδρία να τον στηρίξουμε.

Θέλω να αναφερθώ στις καθυστερήσεις. Δεν το έχω ζήσει ξανά αυτό. Παίξαμε το πολύ δέκα λεπτά μπάλα και ο διαιτητής κρατάει επτά λεπτά καθυστερήσεων. Κρίμα και για εμάς και για τον κόσμο που έρχεται να μας δει. Θα πάμε στην Καλαμαριά για να νικήσουμε το ματς».