Γκολ και θέαμα στην Κατερίνη

Ο Πιερικός επικράτησε στο Βατάνι του Βατανιακού 4-2 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο (29/10).

Οι ποδοσφαιριστές του Σούλη Παπαδόπουλου έδειξαν με την απόδοσή τους ότι είναι έτοιμοι για την έναρξη του πρωταθλήματος και επικράτησαν 4-2 του Βατανιακού. Τα γκολ για τον Πιερικό σημείωσαν οι Κουτσοσπύρος (26',53' πεν.), Ιντζόγλου (34') και Μπλαζέφσκι (69'). Οι γηπεδούχοι σκόραραν με πέναλτι των Πουτουρίδη (50') και Κυπαρίσση (90'). Στο 80' ο Χατζιησαΐας είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Σακελλαρίδης, Σκέντος, Μίνγκος, Τασίδης, Καρτσαμπάς, Χατζηισαΐας, Μποταΐτης, Ν. Κυπαρίσσης, Πουτουρίδης, Ραπτόπουλος, Μιχαηλίδης. Έπαιξαν και οι: Ίτσιος, Μπέης, Μπουζούκης, Σταυρογιάννης, Σαββίδης, Π. Κυπαρίσσης, Κατσιούλης, Ντούλας.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Συμεωνίδης, Χατζηζήσης, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Πέτρου, Κοντέων, Πέντα, Μπλαζέφσκι, Ιντζόγλου, Κουτσοσπύρος, Θάνος. Έπαιξαν και οι: Πουρσανίδης, Τσικαδέρης, Κωτσιόπουλος, Τόσκας, Περουτζίνι, Καλαγκάνης, Σεχολάρι, Κωνσταντινίδης, Χουρίδης, Γκουγκουλιάς.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό