Το σήκωσε η Τβέντε (vid)

Η Τβέντε κατέκτησε για δεύτερη φορά το Σούπερ Καπ Ολλανδίας, καθώς επικράτησε του Άγιαξ με 2-1 στο «Άμστερνταμ Αρένα».

Οι Κυπελλούχοι Ολλανδίας «άνοιξαν» το σκορ με πέναλτι του Μαρκ Γιάνκο στο 21ο λεπτό ενώ στο 54’ ο «Αίαντας» έφτασε στην ισοφάριση με μακρινό σουτ του Άλντεβελντ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρουίς στο 68’ με δυνατό σουτ, ενώ η Τβέντε ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μπέρχουις στο 47ο λεπτό.

LIVE CHAT: Οι αγώνες της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας
Χέρι-χέρι Μπενζεμά και Ρεάλ Μαδρίτης!
Κυπριτζόγλου: «Γίνεται κάτι καλό στη Νίκη Αμαρουσίου»
Για την Ελλάδα είναι sold out! Για την «Μπάρτσα» όμως… αποτυχία!
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης