Αστέρας Δρεπανιακός – Δήλεσι 4 – 1

Ξέφυγε από την τελευταία θέση ο Αστέρας Δρεπανιακός.

Γεννήθηκαν νέες ελπίδες για την σωτηρία του Αστέρα. Εκτός από τους τρεις βαθμούς πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση. Από την άλλη, το Δήλεσι προηγήθηκε στο σκορ, αλλά στην συνέχεια δέχτηκε τέσσερα γκολ.
Στο 20’ ο Οικονομόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Τράκας ισοφάρισε. Στο δεύτερο ημίχρονο, το σκορ πήρε διαστάσεις. Αρχικά, ο Σταυρόπουλος έκανε το 2-1 στο 50’. Ο Γκιόλας έκανε το 3-1 είκοσι λεπτά αργότερα. Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Τράκας διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 90’.
Αστέρας Δρεπανιακός: Παπαγιάννης, Τράκας, Αναγνωστόπουλος, Καχριμάνης (82' Κοκώνης), Καζάς, Αντωνιάδης (58' Μανέτας), Μπαρουτσάκης, Παπασαράντος (67' Μανδύλης Π.), Γκιόλας, Σταυρόπουλος, Ισούφη.
Δήλεσι: Μπουρνιάς, Γκούρλας, Παύλου, Κέντρο, Ιωσήπου, Γκίνκος, Γούγκουλης Λ. (46' Ζάρκος-86' Γκουγκούλης Χ.), Πελώνης, Κατσούλας, Γιώτης, Οικονομόπουλος.

Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι
Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!