Πανναυπλιακός Ηρακλής – Κρανίδι 2 – 1

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Πανναυπλιακός Ηρακλής, που έφτασε στους 25 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ. Στο 22’ ο Ζαχαράκης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά και στις καθυστερήσεις (45’) ο Δρυμούρας έκανε το 2-0 με κοντινή προβολή.
Οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στην διεκδίκηση κάποιου βαθμού, από το πρώτο λεπτό του δεύτερου μέρους. Μία προβολή του Δρίτσα διαμόρφωσε το 2-1 στο 46’, σκορ το οποίο δεν άλλαξε στα υπόλοιπα λεπτά.
Πανναυπλιακός: Παναγιωτόπουλος, Ταμπάκης, Σάκουλης, Δρούζας, Παπαγεωργόπουλος, Αντωνόπουλος, Δρυμούρας, Παπουτσής, Θρισύρας (85’ Παπαϊωάννου), Κοκορομύτης, Ζαχαράκης (89’ Κατσιάπης).
ΑΕ Κρανιδίου: Λάμπρου, Γιαννούκαρης, Κοξίδης, Τσολάκος, Λαύκας (46’ Τσιρτσίκος), Χρήστου, Παππάς, Δρίτσας, Πέτγαζλης, Τζώρτζης, Σταματέλος.