Καλαμαριά – Ολυμπ. Γαλατάδων 3-0

Με νίκη προχώρησε η Καλαμαριά στην 19η αγωνιστική κερδίζοντας τον Ολυμπιακό Γαλατάδων με 3-0 και παρέμεινε στην κορυφή του 2ου ομίλου.

Ο Απόλλωνας διατήρησε έτσι τη διαφορά των τριών βαθμών που τον χωρίζει από τον Οδυσσέα Κορδελιού που προχώρησε επίσης με νίκη (2-1 το Κιλκίς).

Ο Λεπτοκαρίδης άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα στο 20ό λεπτό με πλασέ και μισή ώρα αργότερα (52΄) ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του. Τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (87΄) ο Παπαποστόλου διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Απόλλων Καλαμαριάς:  Μπαντής, Σακκάς, Σαπανίδης, Λουιζίδης, Βέντζιος, Καλαϊτζίδης, Καραπατσακίδης, Haxhi (76΄ Καραλιόπουλος), Λεπτοκαρίδης, Πλατάκης (68΄ Λευκαρίτης), Παπαποστόλου (90΄ Χρημπάκης).

Ολυμπιακός Γαλατάδων: Καρακούτσης, Χατζόγλου, Γρηγοριάδης, Σαββίδης, Καραμεταξάς, Τσελέπης, Μαραντίδης, Καραδήμος (80΄ Παπαδόπουλος), Κουδέρης (68΄ Λυσίτσας), Καμπάνης (72΄ Χατζηπέτρου), Δημητριάδης.

Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ