«Αφιερωμένο στον πρόεδρο»

Ο Σταυρός Καλυθιών υποδέχτηκε το Τυμπάκι για τον εξ’ αναβολής αγώνα της 5ης αγωνιστικής,όπου  επικράτησε με 4-1 και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση.

Τα κορίτσια του Σταυρού Καλυθίων στο πρώτο ημίχρονο φάνηκαν πολύ αδύναμα  μετά το πρώτο γκολ του αγώνα που πέτυχε η Βαφάκη στο 25’.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχες εμφανίστηκαν «αναγεννημένες»,  καθώς κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ από τα πρώτα λεπτά. Στο 50’ η Χατζηλιαμή έφερε το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 1-1. Λίγα λεπτά όμως ήταν αρκετά για να «ξαναχτυπήσει» η Χατζηλιαμά.  Έτσι στο 65’ έκανε το 2-1 για την ομάδα της Ρόδου.
Στην συνέχεια την… σκυτάλη πήραν οι Κουρδούμπα και Γιάτες που σκόραραν στο 78’ και το 83’ αντίστοιχα καθαρίζοντας τη νίκη για την ομάδα τους.

Τα κορίτσια του Σταυρού Καλυθίων αφιέρωσαν την νίκη, στον πρόεδρο της ομάδας τους, ο οποίος δεν βρέθηκε στο γήπεδο, αφού νοσηλεύεται στο νοσοκομείο με πρόβλημα υγείας.

Σταυρός Καλυθιών: Δεστούνη, Φιλλιπάκου (80’ Βασιλειάδου), Χατζηλιαμή, Χέλστρομ, ΓΙάτες, Δράπανου, Μαλιάκα, Κοτσάνη (35’ Κουρδουμπά), Γαϊτάνου, Κτενά (65’ Τερζοπούλου), Ιακωβίδου.

Τυμπάκι: Φωτεινάκη, Χαλκιαδάκη, Βλαχάκη, Βρέντζου, Μπερκάκη,Κωστάκη, Φιτσοδασκαλάκη, Στεφανουδάκη, Τσοπελογιάννη, Χριστοφάκη, Βαφάκη.

Έναν ολόκληρο χρόνο μακριά από τα γκολ ο Κλάους
Παρήγγειλαν την μάσκα και παίζει ο Μολέδο!
Έπεσε στην έφεση η τιμωρία του Σάμαρη, αγωνίζεται στον τελικό κυπέλλου Πορτογαλίας
Φέργκιουσον: Περήφανος για τη Γιουνάιτεντ, ανάταση ηθικού για τον κόσμο της πόλης
«Παγιδεύτηκαν» οι ασφαλισμένοι με βαρέα - Αντιμετωπίζονται σαν να έχουν ένσημα μικτής ασφάλισης!
Τρομοκρατική επίθεση κατά Λουκά Παπαδήμoυ: Σε εξέλιξη οι έρευνες της Αντιτρομοκρατικής Υπηρεσίας
Τρομοκρατικό χτύπημα κατά Παπαδήμου - Τι έγραφε ο παγιδευμένος φάκελος
Τρομοκρατική επίθεση κατά Παπαδήμου - Φόβοι της ΕΛ.ΑΣ και για άλλους «παγιδευμένους» φακέλους