Την… σκότωσε

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας η Τσεζένα απέναντι στην Λέτσε με 1-1.

Την στιγμή που όλα έδειχναν ότι η Λέτσε θα έπαιρνε μία πάρα πολύ σημαντική νίκη για την παραμονή της στην Σέριε Α’, ο Μπογκντάνι ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για την Τσεζένα, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 12ο λεπτό, ο Κορβία είχε βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του Λουίτζι Ντε Κάνιο. Πλέον οι δύο σύλλογοι βρίσκονται στην ζώνη του υποβιβασμού και θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια για να φτάσουν στην παραμονή.

ΛΕΤΣΕ: Ροσάτι, Τόμοβιτς, Φεράριο, Φαμπιάνο, Μπρίβιο, Μουνάρι, Βίβες, Τζιακομάτσι (76’ Γκροσμέλερ), Ολιβέρα, Κορβία (71’ Μεσμπά), Τζέντα (90’ Γκουστάβο)
ΤΣΕΖΕΝΑ: Αντονιόλι, Τσεκαρέλι, Πελεγκρίνο, Βον Μπέργκεν, Λάουρο (57’ Ντελαφιόρε), Κασέρτα (57’ Μπουντάν), Κολούτσι, Παρόλο, Τζιακερίνι (69’ Σαμάρκο), Χιμένεθ, Μπογκντάνι.