Έστειλε μήνυμα η Οντένσε!

Την ισοπαλία με 2-2 στο «Πάρκεν» απέναντι στην Κοπεγχάγη απέσπασε η Οντένσε, λίγες ημέρες πριν από το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό.

Εντυπωσιακά έχει ξεκινήσει τις υποχρεώσεις για τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα η Οντένσε. Η ομάδα του Χένρικ Κλάουσεν για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι έκανε πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα που ήθελε.

Μετά τη νίκη της απέναντι στην Νόρντζελαντ με 2-0, πήγε στην έδρα της πρωταθλήτριας Κοπεγχάγης και έκανε το παιχνίδι της, παίρνοντας την ισοπαλία με 2-2, δείχνοντας ότι φέτος είναι πολύ δυνατή.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Champions League, μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με μακρινό σουτ του Μεντί στο 14’.

Από εκεί και πέρα όμως δεν μπόρεσε να διατηρήσει τον έλεγχο της μπάλας και πριν βγει το ημίχρονο, ήταν ήδη πίσω στο σκορ από δύο στημένες φάσεις. Αρχικά ο Οτέσεν στο 18’ με την… πλάτη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα χωρίς να το θέλει, ενώ με κοντινή προβολή ο ίδιος παίκτης στο 40’ έκανε το 2-1 για τους πρωταθλητές.

Στη επανάληψη και στα πρώτα λεπτά, η Οντένσε δεν έδειχνε ικανή να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, αλλά με το πέρασμα του χρόνου κατάφερε να πάρει τον έλεγχο και έτσι με δυνατό σουτ του Ουτάκα, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με 2-2 που την φέρνει στην κορυφή μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Από εκεί και πέρα και μέχρι το τέλος του παιχνιδιού κράτησε με άνεση την ισοπαλία και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Το μόνο αρνητικό για τους «μπλε», είχε να κάνει με την αδυναμία τους να αντιδράσουν σωστά στα στημένα και εκεί είναι που πρέπει να «χτυπήσει» ο Παναθηναϊκός στο παιχνίδι που έρχεται στην Δανία.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού, όπως σας την μετέδωσε το Onsports, παρακάτω.

{coveritlive}88e702b7fb{/coveritlive}

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»