Πήρε εκδίκηση

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 3-0 της Χέρκουλες και πήρε ρεβάνς για την ήττα της στον πρώτο γύρο.

Η μοναδική ήττα της Μπαρτσελόνα μέχρι στιγμής για το πρωτάθλημα σημειώθηκε πριν από ακριβώς έναν γύρο. Τότε που η Χέρκουλες έκανε το θαύμα και πήρε τη νίκη με 2-0 στο «Καμπ Νου».

Οι «μπλαουγκράνα» πήραν την δική τους εκδίκηση και στο «Ρίκο Πέρεθ» πήραν την άνετη νίκη με 3-0. Ο Πέδρο λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Γκουαρντιόλα, με τον Μέσι στα τελευταία πέντε λεπτά να πετυχαίνει ακόμα δύο τέρματα. Πλέον οι Καταλανοί αποσπάστηκαν επτά βαθμούς από την Ρεάλ Μαδρίτης με ένα παιχνίδι παραπάνω όμως.

Euro 2024: Έτσι θα πάνε στα τελικά Γαλλία, Γερμανία, Ολλανδία
Αποδέχτηκε την πρόταση του Κοτς και αναλαμβάνει διοικητικό ρόλο στην Φενέρ ο Ατζούν
Το «El Clasico» Άρης – ΠΑΟΚ κρίνει το πρωτάθλημα και είναι στη Nova!
Conference League: «Αστακός» η OPAP Arena για τον τελικό – Το σχέδιο δράσης της ΕΛΑΣ