Viral η απίθανη χαμένη ευκαιρία του Κριστιάνο Ρονάλντο στο Champions League Ασίας (vid)

Πώς το έχασε αυτό ο Κριστιάνο Ρονάλντο;

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο υποδέχθηκε την Αλ Αΐν για τη ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League Ασίας.

Η ομάδα του CR7 καλούταν να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 από το πρώτο ματς για να μη μείνει εκτός συνέχειας σε έναν από τους βασικούς της στόχους.

Ωστόσο, η Αλ Αΐν τη σόκαρε και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε ισάριθμα γκολ του Ραχίμι, πριν ο Γκαρέεμπ μειώσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο πίεσε για να ανατρέψει το σκορ και στο 51' ο Εϊσά έκανε το 2-2.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Πορτογάλος σούπερ σταρ έχασε μία από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες της καριέρας του και δεν μπορούσε ούτε ο ίδιος να πιστέψει πως δεν κατάφερε να βάλει αυτό το γκολ.