Premier League: «Ψυχρολουσία» για Σίτι από Κρίσταλ Πάλας | Αποτελέσματα και βαθμολογία
EPA/ADAM VAUGHAN, ΑΜΠΕ

Premier League: «Χαρακίρι» για την Μάντσεστερ Σίτι που παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 2-2 στην Κρίσταλ Πάλας, τη στιγμή που Νιουκάστλ και Τσέλσι επέστρεψαν στις νίκες.

Μία ακόμα απώλεια βαθμών μέτρησε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία αν και βρέθηκε μπροστά 2-0 μέχρι το 75’ είδε την Κρίσταλ Πάλας να παίρνει την ισοπαλία 2-2 στις καθυστερήσεις στο «Etihad».

Ο Γκρίλις άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό και στο 54’ ο Λιούις διπλασίασε τα τέρματα των Πρωταθλητών. Όμως, στο 76’ ο Ματέτα μείωσε για τους φιλοξενούμενους και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, το εύστοχο πέναλτι του Ολίσε έδωσε το βαθμό στην ομάδα του Ρόι Χόντσον.

Η Νιουκάστλ επέστρεψε στις νίκες, καθώς επιβλήθηκε 3-0 της Φούλαμ. Ο Ραούλ Χιμένεθ στο 28’ άφησε τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο και στο 54’ ο Μίλεϊ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 64’ ο Αλμιρόν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπερν στο 82’.

Στο Λονδίνο, η Τσέλσι γύρισε στις επιτυχίες, καθώς επικράτησε 2-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Ο Πάλμερ στο 54’ έδωσε προβάδισμα στους «μπλε» και στο 61’ ο Τζάκσον διαμόρφωσε το 2-0.

Μάντσεστερ Σίτι-Κρίσταλ Πάλας 2-2
(24’ Γκρίλις, 54’ Λιούις - 76’ Ματέτα, 95’ πεν. Ολίσε)

20. Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 8 -17αγ.

* Η Έβερτον έχει τιμωρηθεί πρωτόδικα με αφαίρεση 10 βαθμών για παραβίαση των κανόνων κερδοφορίας και βιωσιμότητας της Premier League.

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης