Serie A: Ασύλληπτος Λαουτάρο Μαρτίνες - «Καθάρισε» με τέσσερα γκολ για την Ίντερ

Serie Α: Η Ίντερ επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε 4-0 της Σαλερνιτάνα εκτός έδρας με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να πετυχαίνει όλα τα τέρματα της ομάδας του σε 35 λεπτά.

Απόλυτος πρωταγωνιστής από τον πάγκο ήταν ο Λαουτάρο Μαρτίνες για την Ίντερ. Η ομάδα του Μιλάνου προερχόταν από την εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Σασουόλο, ωστόσο, ξέσπασε 4-0 στην Σαλερνιτάνα, εκτός έδρας, με τον Αργεντίνο να κάνει… θαύματα και πράγματα.

Ο διεθνής επιθετικός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 54’ και κατάφερε σε περίπου 35 λεπτά να σημειώσει καρέ τερμάτων. Αρχικά, στο 62’ άνοιξε το σκορ για τους «νερατζούρι» και στο 77’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 85’ έφτασε στο χατ – τρικ με πέναλτι και στο 89’ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Η Ίντερ παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, μαζί με τη συμπολίτισσά της Μίλαν, η οποία επικράτησε 2-0 της Λάτσιο στο ντέρμπι του «Σαν Σίρο». Ο Πούλισικ άνοιξε το σκορ για τους «ροσονέρι», ενώ στο 88’ ο Οκαφόρ «κλείδωσε» τη νίκη για τους γηπεδούχους.

Τέλος, εύκολο απόγευμα είχε η Νάπολι στην έδρα της Λέτσε, επικρατώντας 4-0. Ο Όστιγκαρντ άνοιξε το σκορ στο 16’ και στο 51’ ο Οσιμέν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 88’ ο Γκαετάνο διαμόρφωσε το 3-0 και στις καθυστερήσεις ο Πολιτάνο έγραψε το τελικό 4-0.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου

Λέτσε-Νάπολι 0-4
(16΄ Όστιγκαρντ, 51΄ Οσιμέν, 88΄ Γκαετάνο, 90΄+5 Πολιτάνο)

Μεταγραφές, Παρί Σεν Ζερμέν: Επίσημη η παραμονή Ζαΐρ-Εμερί
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Live Streaming ο πέμπτος τελικός στην Α1 μπάσκετ Γυναικών
NBA: Δεν υπάρχει! Οι Νάγκετς έκαναν ζέσταμα με παντόφλες - Αυτός είναι ο λόγος (video)