Premier League: "Αυτοκτονεί" η Άρσεναλ, ισοπαλία με τη Γουέστ Χαμ

Premier League: Προηγήθηκε με δύο γκολ, έχασε πέναλτι αλλά τελικά έμεινε στο 2-2 η Άρσεναλ στην έδρα της Γουέστ Χαμ και η Μάντσεστερ Σίτι την πλησίασε στους 4 βαθμούς με ματς λιγότερο!

Αυτοκτονικές τάσεις παρουσιάζει η Άρσεναλ, που «πέταξε» δύο βαθμούς στην έδρα της Γουέστ Χαμ. Οι «κανονιέρηδες» προηγήθηκαν με δύο γκολ διαφορά, είχαν χαμένο πέναλτι, αλλά το τελικό 2-2 τους φέρνεις στο +4 απ’ τη δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έχει και ματς λιγότερο!

Όλα αυτά με επτά αναμετρήσεις να απομένουν και κατά συνέπεια η «μάχη» για τον τίτλο είναι τεράστια. Οι «κανονιέρηδες» άρχισαν εκπληκτικά το ματς κόντρα στα «σφυριά». Ο Ζέσους στο 7’ έκανε το 0-1 και τρία λεπτά μετά ο Όντεργκααρντ διαμόρφωσε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με πέναλτι του Μπενράχμα στο 33’. Η Άρσεναλ στο 52’ κέρδισε κι αυτή πέναλτι, αλλά ο Σάκα σπατάλησε την ευκαιρία να «κλειδώσει» το ματς και η ομάδα του το πλήρωσε μόλις δύο λεπτά μετά, όταν ο Μπόουεν έκανε το 2-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Άρσεναλ με 31 αγώνες ανέβηκε στους 74 βαθμούς, αλλά μόλις στο +4 απ’ την Μάντσεστερ Σίτι που ακολουθεί έχοντας 30 αγώνες. Η Γουέστ Χαμ είναι 15η με 31 βαθμούς.

Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1