La Liga: Βαθιά «ανάσα» για τη Βαλένθια

La Liga: Νίκη της Βαλένθια επί της Οσασούνα με 1-0 και τρεις πολύτιμοι βαθμοί στη «μάχη» για σωτηρία που δίνουν οι «νυχτερίδες».

Λαμπάδα στο μπόι του Τζάστιν Κλάιφερτ θα ανάψουν στη Βαλένθια. Ο Ολλανδός εξτρέμ ήταν αυτός που σκόραρε στο 74ο λεπτό και έκρινε την αναμέτρηση των «νυχτερίδων» με την Οσασούνα. Το 1-0 στο «Μεστάγια» έδωσε… βαθιά ανάσα στην Βαλένθια, που παλεύει για την παραμονή της στην κατηγορία.

Ανέβηκε στους 26 βαθμούς και με ματς περισσότερο έστω, είναι εκτός επικίνδυνης ζώνης. Το σκορ θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο, αλλά ο Ντούρο στις καθυστερήσεις έχασε πέναλτι.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Κάντιθ-Χετάφε 2-2
(39΄ Σομπρίνο, 82΄ πεν. Αλκαράθ - 61΄ πεν., 90΄+14 πεν. Ουνάλ)

Ρεάλ Μαδρίτης-Εσπανιόλ 3-1
(23΄ Βινίσους, 39΄ Μιλιτάο, 90΄+3 Ασένσιο - 8΄ Χοσέλου)

Έλτσε 13 -25αγ.

NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη