La Liga: Ανατροπή και νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης

La Liga: Νίκη με ανατροπή για την Ρεάλ Μαδρίτης που επικράτησε 3-1 της Εσπανιόλ στην Ισπανική πρωτεύουσα.

Επικράτηση με ανατροπή για τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο ματς της 25ης αγωνιστικής του Ισπανικού Πρωταθλήματος. Οι «μερένχες» φιλοξένησαν την Εσπανιόλ κι επιβλήθηκαν τελικά με 3-1. Μειώνοντας στους 6 τη διαφορά απ’ την κορυφή, όπου η Μπαρτσελόνα έχει αγώνα λιγότερο.

Ο Χοσέλου στο 8’ έκανε το 0-1 για τους Καταλανούς. Αλλά η Ρεάλ ανέτρεψε την κατάσταση πριν το ημίχρονο. Ο Βινίσιους στο 23’ ισοφάρισε και ο Μιλιτάο στο 39’ έκανε το 2-1. Ο Μάρκο Ασένσιο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Έτσι η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβηκε στους 56 βαθμούς και είναι 2η στο -6 απ’ την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα που έχει ματς λιγότερο, καθώς δοκιμάζεται στην έδρα της Μπιλμπάο. Η Εσπανιόλ έμεινε στους 27 και μόλις στο +2 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Euroleague: Ανακοινώθηκαν οι ημέρες και οι ώρες των Game 5 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό
Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»
NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός