Κύπρος: Πανικός με Ουάρντα στο 97’ και πίκρα για την ΑΕΚ, μόνος πρώτος ο ΑΠΟΕΛ (video)

Κύπρος: Με γκολ του Ουάρντα στο 97’ ο Απόλλων Λεμεσού νίκησε 2-1 στο ντέρμπι την ΑΕΚ Λάρνακας.

Αν κι έπαιζε με 10 παίκτες από το 51ο λεπτό (αποβολή Καμάς), ο Απόλλων Λεμεσού έκανε την έκπληξη κι επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ, μη επιτρέποντας στην ομάδα της Λάρνακας να βρεθεί στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου παραμένει μόνος ο ΑΠΟΕΛ.

Οι γηπεδούχοι παρά το αριθμητικό τους μειονέκτημα προηγήθηκαν στο 63΄ με τον Ντόνιοχ, ωστόσο, η ΑΕΚ «απάντησε» στο 76΄ με τον Μιλίσεβιτς. Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, ο Ουάρντα έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση και με πλασέ χάρισε το «τρίποντο» στον Απόλλωνα, προκαλώντας ντελίριο ενθουσιασμό στους οπαδούς της ομάδας του.

Ακρίτας Χλώρακα         12

NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη