Serie A: Με υπογραφή Λαουτάρο η Ίντερ «αφεντικό» στο Μιλάνο! (Videos)

Serie A: Ανώτερη η Ίντερ στο ντέρμπι του Μιλάνου, επικράτησε 1-0 της Μίλαν με σκόρερ τον Λαουτάρο Μαρτίνες – Μόνοι δεύτεροι οι «νερατζούρι».

Το ντέρμπι «della madonnina» βάφτηκε μπλε και μαύρο. Η Ίντερ τυπικά γηπεδούχος επικράτησε 1-0 της Μίλαν για την 21η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Αποτέλεσμα που δίνει… αέρα πέντε βαθμών στην ομάδα του Ιντζάγκι απ’ την μεγάλη της αντίπαλο.

Πρωταγωνιστής του μεγάλου αγώνα, ήταν ο Λαουτάρο Μαρτίνες. Ο Αργεντινός θα είχε σκοράρει απ’ το 6ο λεπτό αν δεν έβρισκε τον Ταταρουσάνου σε πολύ καλή βραδιά, καθώς έκανε εκπληκτική επέμβαση.

Τελικά ο Λαουτάρο βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 34’. Ο Τσαλχάνογλου εκτέλεσε κόρνερ και ο Αργεντινός με εξαιρετική κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον πορτιέρε της Μίλαν για το 1-0.

Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης η Μίλαν δεν κατάφερε να φτάσει έστω στην ισοφάριση, συνεχίζοντας την πολύ κακή περίοδο στην οποία βρίσκεται αγωνιστικά. Έτσι η Ίντερ πήρε τους βαθμούς, πήγε στους 43 και είναι μόνη 2η στο -13 απ’ τη Νάπολι. Η Μίλαν έχει 38 και πλέον θα δώσει «μάχη» για την τετράδα.

Ta αποτελέσματα, οι σκόρερ, το υπόλοιπο πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Serie A:

Σπέτσια-Νάπολι 0-3
47' πεν. Κβαρατσχέλια, 68', 73' Οσίμεν)

Τορίνο-Ουντινέζε 1-0