Ligue 1: Νίκη με ανατροπή για τη Λιλ

Ligue 1: Σημαντικό «διπλό» για τη Λιλ στη Βρετάνη, επικρατώντας 3-1 επί της Ρεν – Αποτελέσματα, πρόγραμμα και βαθμολογία.

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο πρώτο λεπτό, η Λιλ έδειξε χαρακτήρα στην έδρα της Ρεν για την 22η αγωνιστική. Επιβραβεύτηκε γι’ αυτό φεύγοντας με σπουδαία νίκη 1-3. Ο Γκουιρί στο 1’ άνοιξε το σκορ, αλλά λίγο πριν τη συμπλήρωση του ημιχρόνου ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι σε 1-1 με τον Ζεγκρόβα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λιλ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, είχε τις ευκαιρίες, αλλά έπρεπε να συμπληρωθούν 85 λεπτά για να σημειώσει ο Καμπελά την ανατροπή, η οποία σφραγίστηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γκόμες, όταν ο Πορτογάλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Ligue 1:

Παρί Σεν Ζερμέν-Τουλούζ 2-1

(38΄ Χακίμι, 58΄ Μέσι - 20΄ Φαν ντε Μπούμεν)

Τρουά-Λιόν 1-3

(62΄ Λόπες - 43΄ Μπαρκολά, 59΄ Σερκί, 90+3΄ Λακαζέτ)

Ρεν-Λιλ 1-3

(1΄ Γκουιρί - 59΄ Ζεγκρόβα, 85΄ Καμπελά, 90+4΄ Γκόμες)

Aνζέ 8

Μαρία Σάκκαρη: «Καθάρισε» τη Στέφενς σε 63 λεπτά και πέρασε στις «16»
Βασίλης Σπανούλης: Κορυφαίος προπονητής του BCL – Η συγκίνηση και το «ευχαριστώ τη γυναίκα μου»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόωρος αποκλεισμός από το Madrid Open – Η μεγαλύτερη νίκη καριέρας του Μοντέιρο
Euroleague: Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έδωσε τα χέρια με την Παρτιζάν για νέο συμβόλαιο