Σκωτία: Μείωσε τη διαφορά η Ρέιντζερς, νίκη για τους γηπεδούχους
twitter/@RangersFC

Η Ρέιντζερς λύγισε 2-0 τη Σεντ Τζόνστον.

Το 4Χ4 έκαναν οι γηπεδούχοι στο «πρώτο πιάτο» της 23ης αγωνιστικής της σκωτσέζικης Premiership.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (Ταβέρνιερ με πέναλτι, Καμαρά) η Ρέιντζερς επικράτησε 2-0 της Σεντ Τζόνστον και μείωσε προσωρινά στο -9 την απόσταση από την πρωτοπόρο Σέλτικ, με ματς, όμως, περισσότερο.

Κάμπελ και Γιουάν πέτυχαν από δύο γκολ στο εμφατικό 6-0 της Χιμπέρνιαν επί της Αμπερντίν, η Ρος Κάουντι δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Κιλκάρνοκ (3-0), ενώ την πιο δύσκολη νίκη σημείωσε η Σεντ Μίρεν με το 1-0 επί της Μάδεργουελ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος:

Κιλμάρνοκ       20 -23αγ.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»