ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Ένα με τον κόσμο οι παίκτες, τρέλα για τον Τάισον! (video+photos)

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Οι παίκτες πανηγύρισαν με τον κόσμο, ενώ ο Τάισον τρελάθηκε με την Τούμπα και οι οπαδοί μ' αυτόν.

Με τη λήξη του αγώνα οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγύρισαν με τον κόσμο τη νίκη με 2-0 επί του Παναθηναϊκού στην Τούμπα.

Οι ποδοσφαιριστές του Λουτσέσκου ακολούθησαν τον ρυθμό του χορού της εξέδρας, ενώ ο Τάισον ήταν ενθουσιασμένος. Ο 35χρονος Βραζιλιάνος στο ντεμπούτο του κι ενώ είναι λίγες μέρες στην ομάδα, έδειξε την ποιότητά του, πέτυχε ένα γκολ και συμμετείχε στη μεγάλη ευκαιρία στο φινάλε, αλλά δεν έγινε το 3-0.

Ο Τάισον, μάλιστα, στον πανηγυρισμό για το γκολ φίλησε το σημαιάκι με το σήμα του ΠΑΟΚ στο κόρνερ, στη συνέχεια το σήμα στη φανέλα, ενώ ύψωσε και τη γροθιά του. Είναι κάτι που κάνει συνεχώς, για να στείλει μηνύματα κατά του ρατσισμού.

Δείτε τη photo gallery

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»