Κύπρος: «Πάτησε» ξανά στην κορυφή η Πάφος, ντεμπούτο με γκολ ο Ντουρμισάι
Twitter - Ολυμπιακός Λευκωσίας official

Έπειτα από δύο σερί αρνητικά αποτελέσματα (ήττα από την ΑΕΚ Λάρνακας, ισοπαλία με τον Απόλλωνα Λεμεσού) η Πάφος επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας στην έδρα του Παραλιμνίου με 2-0 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της κυπριακής Λίγκας και «πάτησε» ξανά στην κορυφή, ισόβαθμη της ΑΕΚ Λάρνακας στους 41 βαθμούς, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο.

Ένα γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου από τον Ζάιρο (44') κι άλλο ένα στο τέλος του δευτέρου μέρους από τον Τάνκοβιτς (88', πέναλτι) έκαναν τη... δουλειά για την Πάφο που έφτασε τις 12 νίκες κι εξακολουθεί να έχει την καλύτερη επίθεσης της Λίγκας.

Την ίδια ώρα ο Ολυμπιακός Λευκωσίας νίκησε με 1-0 εκτός έδρας τον Χλώρακα χάρις σε ένα γκολ του νεοαποκτηθέντα Φιορίν Ντουρμισάι (δανεικός από τον ΟΦΗ). Ο 26χρονος φορ πέρασε ως αλλαγή στο γήπεδο στο 59ο λεπτό και πέτυχε στο 71' το γκολ της νίκης για τον Ολυμπιακό.

Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup
Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός από το Madrid Open κι υποχώρηση δύο θέσεων
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Εργκίν Αταμάν τιμωρήθηκαν με «βαρύ» πρόστιμο λόγω Game 1