Serie A: «Αυτοκτονία» Λάτσιο παραχώρησε ισοπαλία στην Έμπολι (Videos)

Serie A: Δύο γκολ προβάδισμα στο τελευταίο δεκάλεπτο είχε η Λάτσιο που υποδέχτηκε την Έμπολι, αλλά παραχώρησε ισοπαλία 2-2 ισοφαριζόμενη στις καθυστερήσεις – Έμειναν στο 0-0 Σπέτσια και Λέτσε.

«Εφιαλτική» 17η αγωνιστική για τη Λάτσιο. Η ομάδα της Ρώμης υποδέχτηκε την Έμπολι κι έδειχνε πως θα πάρει μια σχετικά εύκολη νίκη. Στο τέλος, όμως, έμεινε με τα χέρια να έχουν μόλις ένα βαθμό, με το τελικό 2-2 να μοιάζει περισσότερο με ήττα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Άντερσον μόλις στο 2’, ενώ ο Τζακάνι στο 54’ έκανε το 2-0 για τους «λατσιάλι». Όλα φάνηκε να έχουν κριθεί, όμως το γκολ του Καπούτο στο 83’ έδωσε αέρα στην Έμπολι. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, είχαν ευκαιρίες και τελικά στο 90+4’ ισοφάρισαν με τον Μαρίν για το τελικό 2-2!

Έτσι η Λάτσιο είναι στην 5η θέση με 31 βαθμούς, χάνοντας την ευκαιρία να πλησιάσει την Ίντερ αλλά και με το φόβο να την προσπεράσει η Ρόμα που ακολουθεί με ματς λιγότερο. Η Έμπολι έφτασε τους 19 και είναι στο +9 απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού.

Την ίδια ώρα, Σπέτσια και Λέτσε έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που βόλεψε περισσότερο τους φιλοξενούμενους. Η Λέτσε έφτασε τους 19 βαθμούς και έχει απόσταση ασφαλείας απ’ την επικίνδυνη ζώνη, ενώ η Σπέτσια είναι στους 15.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη