Serie A: Ο Οτσόα έσωσε την Σαλερνιτάνα (Video)

Serie A: Στο 1-1 έμειναν Σαλερνιτάνα και Τορίνο με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Οτσόα που έκανε εκπληκτική εμφάνιση.

Η Τορίνο ήταν σαφώς ανώτερη, κάνοντας εκπληκτικό πρώτο 45λεπτο κόντρα στην Σαλερνιτάνα εκτός έδρας. Όμως το ματς της 17ης αγωνιστικής έληξε ισόπαλο 1-1, λόγω της εκπληκτικής εμφάνισης του Οτσόα που σταμάτησε την «Γκρανάτα». Δύο δοκάρια είχαν οι φιλοξενούμενοι.

Ο Σανάμπρια στο 36’ έκανε το 0-1, ο Σουρς είχε δοκάρι στο πρώτο μέρος, ενώ ο Οτσόα αντέδρασε εκπληκτικά στις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε η φιλοξενούμενη ομάδα.

Στο δεύτερο μέρος που άρχισε μετά από 25 λεπτά ανάπαυλας λόγω προβλήματος στο VAR, η Σαλερνιτάνα αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Βιλένα στο 49’. Η Τορίνο είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Ροντρίγκεζ αυτή τη φορά, αλλά το 1-1 έμεινε μέχρι τέλος.

Έτσι η Τορίνο έφτασε τους 23 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 9η θέση με την Φιορεντίνα, ενώ η Σαλερνιτάνα είναι στους 18 και το +9 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Ντιέγκο Μαραντόνα: Σκέψεις μεταφοράς των λειψάνων του στο Μπουένος Άιρες
Μεταγραφές, Αναντολού Εφές: Μόνιμος… κάτοικος Κωνσταντινούπολης ο Λάρκιν (video)
Παναθηναϊκός AKTOR: Παράνοια… μέχρι τέλους στον κόσμο της ομάδας
Κατάταξη UEFA: «Ζωντανές» ελπίδες για την 15η θέση μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού