La Liga: Τρεις μήνες μετά νίκη για τη Θέλτα

La Liga: Οκτώ ματς χωρίς νίκη πέρασαν για να επικρατήσει τελικά η Θέλτα στην έδρα της Έλτσε που μόνο με θαύμα θα ελπίζει σε σωτηρία (1-0).

Η 16η αγωνιστική στην Primera Division, άρχισε με μια σημαντική επικράτηση. Παρότι το ματς ήταν στρωμένο για τέτοιο αποτέλεσμα, η Θέλτα που φιλοξενήθηκε απ’ την ουραγό Έλτσε, δεν είχε νικήσει εδώ και σχεδόν τρεις μήνες. Μετρώντας οκτώ σερί ματς χωρίς να πάρει τους τρεις βαθμούς στο τέλος. Τελικά το κατάφερε τώρα, επικρατώντας 1-0.

Στο «Μαρτίνεθ Βαλέρο» τα πάντα κρίθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Ιάγκο Άσπας πέτυχε το γκολ για την ομάδα της Γαλικίας, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό σκορ, καθώς δεν άλλαξε τίποτα μέχρι την ολοκλήρωση της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Βίγκο έφτασε τους 16 βαθμούς και είναι πλέον στο +4 απ’ την επικίνδυνη ζώνη, παίρνοντας βαθιά ανάσα την οποία και χρειαζόταν. Η Έλτσε απ’ την άλλη, έμεινε στους 4 και είναι ουραγός χωρίς νίκη ακόμη στο Πρωτάθλημα.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα