La Liga: Ισοπαλία που «χάλασε» την Ράγιο

La Liga: Δύο φορές προηγήθηκε η Ράγιο Βαγιεκάνο στην έδρα της Τζιρόνα και ισάριθμες ισοφαρίστηκε από το σημείο του πέναλτι για το τελικό 2-2.

Επανέναρξη του Ισπανικού Πρωταθλήματος με την 15η αγωνιστική της Primera Division. Πρώτο ματς αυτό ανάμεσα στην Τζιρόνα και την Ράγιο Βαγιεκάνο. Δύο ομάδες με καλή παρουσία μέχρι τώρα, τηρουμένων των αναλογιών και της δυναμικής τους. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές στην αναμέτρηση, αλλά οι γηπεδούχοι επέστρεψαν.

Ο Καμέγιο στο 2ο λεπτό ήταν αυτός που έκανε το 0-1. Όμως η Τζιρόνα έφερε το ματς στην ισορροπία, πριν φτάσει η ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο 34’ κέρδισε πέναλτι και ο Καστεγιάνος δεν αστόχησε για το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παλαθόν έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ τη Ράγιο στο 65ο λεπτό. Όμως η Τζιρόνα «απάντησε» εκ νέου με πέναλτι. Αυτή τη φορά στο 76ο λεπτό του ματς, με τον Σάιθ να αναλαμβάνει την εκτέλεση για το τελικό 2-2.

Έτσι η Ράγιο Βαγιεκάνο πήγε στους 23 βαθμούς και βρίσκεται στην 7η θέση, ενώ η Τζιρόνα πήγε στους 17 και απέχει 6 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα