Ερμιονίδα: «Ενωμένοι σαν μια γροθιά»

Το σύνθημα του Μάρκου Στεφανίδη στους παίκτες του κοινοποίησε η ομάδα της Ερμιονίδας.

Η ΑΕ Ερμιονίδας δημοσίευσε ένα βίντεο μετά την ισοπαλία με το Διαβολίτσι, δίνοντας το στίγμα για το οικογενειακό κλίμα που επικρατεί στις τάξεις του συλλόγου.

Το μήνυμα της ομάδας:

Μέχρι το τελευταίο λεπτό πάλεψε η ΑΕ Ερμιονίδας στην Καλαμάτα για την επιτυχία στο παιχνίδι πρωταθλήματος (0-0) απέναντι στον ΑΟ Διαβολιτσίου, ομάδα που είχε χαρακτηρίσει αυτό το ματς «τελικό». Ο σύλλογός μας θα μπορούσε να είχε σκοράρει, εάν στις φάσεις που δημιουργήθηκαν, υπήρχε καθαρό μυαλό και καλύτερες επιλογές στην τελική προσπάθεια…

Το σύνθημα είχε δοθεί λίγο πριν από τη σέντρα. «Οικογένεια, μια… γροθιά, όλοι μαζί, ο ένας για τον άλλον», είπε ο Μάρκος Στεφανίδης. Με τον σύλλογο μας να μη χάνει στη συγκεκριμένη έδρα και τον όρο «οικογένεια» να «συνοδεύει» όλα τα μέλη της αποστολής με στόχο ακόμα καλύτερη συνέχεια στις υποχρεώσεις που ακολουθούν…

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό