Μάλτα-Ελλάδα 2-2: Τα στιγμιότυπα από την ισοπαλία της Εθνικής (video)
INTIME

Δείτε πώς Μάλτα και Ελλάδα ήρθαν ισόπαλες 2-2 στη Βαλέτα.

Παιχνίδι με ανατροπές στο δεύτερο ημίχρονο έγινε στη Βαλέτα, όπου η Εθνική ομάδα πήρε την ισοπαλία (2-2) κόντρα στη Μάλτα. Το πρώτο ημίχρονο είχε ελάχιστες καλές στιγμές, αλλά η «γαλανόλευκη» εκμεταλλεύτηκε τη δική της με τον Μπακασέτα στο 39’ και πέτυχε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος η Μάλτα έκανε την ανατροπή, με τον Ντεγκαμπριέλε στο 54’ και το αυστηρό πέναλτι στο 68’ που μετέτρεψε σε γκολ ο Τεουμά για το 2-1. Ο Ταξιάρχης Φούντας έχασε ευκαιρίες και ήταν αυτός που πέτυχε στο 86’ το γκολ της ισοφάρισης για την Εθνική.

Δείτε τα highlights του αγώνα:

Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα
Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη