La Liga: «Λευκή» ισοπαλία για Χετάφε και Κάντιθ
EPA/MARISCAL

La Liga: Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Χετάφε με την Κάντιθ για την 13η αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος.

Δεν έθελξε τους θεατές, το ματς της Χετάφε με την Κάντιθ. Οι φιλοξενούμενοι έχουν βρει τον τρόπο να χάνουν δύσκολα, έτσι ακύρωσαν τις προσπάθειες των γηπεδούχων να πάρουν τη νίκη. Σε ένα ματς που δεν εντυπωσίασε κανέναν για την 13η αγωνιστική της Primera Division, το 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Το ματς ήταν ιδιαίτερα νευρικό από ένα σημείο και μετά, ενώ στο τέλος του υπήρξαν και νεύρα που έφεραν τρεις αποβολές. Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αλβάρες Σόσα είδε απ’ ευθείας την κόκκινη, ενώ ένα λεπτό μετά ο Πορτού αντίκρισε δεύτερη κίτρινη αφήνοντας τη Χετάφε με 9. Στο 10ο του έξτρα χρόνου, ο Ερνάντεθ αποβλήθηκε για την Κάντιθ.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Χετάφε ανέβηκε στους 14 βαθμούς, όντας στο +3 απ’ την Κάντιθ που έφτασε τους 11 και είναι τρίτη απ’ το τέλος.

Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα
Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Στο πλευρό της ο κόσμος | Φίλοι της «Ένωσης» υποδέχθηκαν την ομάδα στο αεροδρόμιο
Στράτος Σεφτελής: Τη Μ. Τρίτη το «τελευταίο αντίο» στον δημοσιογράφο - Η παράκληση της οικογένειας