Bundesliga: Επέστρεψε στις νίκες και πλησίασε την... Ευρώπη η Γκλάντμπαχ
Twitter/Gladbach

Έπειτα από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα (δύο ήττες από Άιντραχτ, Ουνιόν και ισοπαλία με τη Βόλφσμπουργκ), η Γκλάντμπαχ επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Στουτγκάρδης με 3-1 στο "Borussia-Park" στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στη γερμανική Bundesliga.

Μία νίκη που έφερε τους γηπεδούχους ισόβαθμους με τη Λειψία στους 19 βαθμούς και σε απόσταση... βολής από τις θέσεις που οδηγούν στα Κύπελλα Ευρώπης.

Τα γρήγορα γκολ των Χόφμαν (4') και Τουράμ (25'), έβαλαν τις βάσεις για την 5η νίκη της Γκλάντμπαχ στο πρωτάθλημα. Η Στουτγκάρδη (με βασικό για άλλο ένα παιχνίδι τον Κωνσταντίνο Μαυροπάνο, ο οποίος αντίκρισε την κίτρινη κάρτα στο 73') μείωσε στο 35' με τον Τόμας, όμως στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χέρμαν "σφράγισε" τη νίκη των γηπεδούχων.

Άρης – ΠΑΟΚ: Τιμωρία από UEFA για τον «Δικέφαλο», πριν το ντέρμπι τίτλου στη Super League
Γκουαρντιόλα: «Η μοίρα στα χέρια μας»
Euro 2024: Έτσι θα πάνε στα τελικά Γαλλία, Γερμανία, Ολλανδία
Αποδέχτηκε την πρόταση του Κοτς και αναλαμβάνει διοικητικό ρόλο στην Φενέρ ο Ατζούν