La Liga: Σημαντική γκέλα για την Ρεάλ – Ισόπαλη εντός έδρας με Τζιρόνα

La Liga: Δεύτερη απώλεια για τη Ρεάλ Μαδρίτης που είδε την Τζιρόνα να την ισοφαρίζει και να φεύγει με ισοπαλία απ’ το «Μπερναμπέου» (1-1).

Απώλεια από εκεί που δεν το περίμενε για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Δεύτερη στη φετινή Primera Division κι αυτή τη φορά στο «Μπερναμπέου». Μετά την Οσασούνα, ήρθε η σειρά της Τζιρόνα να κάνει «ζημιά» στους «μερένχες» με το τελικό 1-1 για την 12η αγωνιστική.

Οι Μαδριλένοι παρά τις προσπάθειές τους, δυσκολεύτηκαν απέναντι στο εξαιρετικό στήσιμο των φιλοξενούμενων. Τελικά κατάφεραν να προηγηθούν με τον Βινίσιους στο 70’. Γκολ που έφερε ηρεμία, αλλά όπως αποδείχθηκε υπερβολική.

Δέκα λεπτά μετά, ήρθε η ισοφάριση των φιλοξενούμενων. Με εξέταση του VAR υποδείχθηκε πέναλτι για χέρι του Ασένσιο. Ο Στουάνι ανέλαβε την εκτέλεση κάνοντας το 1-1. Στο 89’ ο Ροντρίγκο σκόραρε, αλλά το τέρμα δε μέτρησε λόγω επιθετικού φάουλ που υποδείχθηκε.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Κρος με δεύτερη κίτρινη κι έτσι ολοκληρώθηκε ένα πολύ κακό ματς για τη Ρεάλ Μαδρίτης κι ένα σπουδαίο αποτέλεσμα που πήρε η Τζιρόνα.

Η «βασίλισσα» ανέβηκε στους 32 βαθμούς, όντας πλέον στο +1 απ’ την Μπαρτσελόνα η οποία νίκησε το Σάββατο (29/10) στη Βαλένθια. Η Τζιρόνα πήγε στους 10 βαθμούς.

Euroleague: Έως το 2026 στην Αναντολού Εφές ο Μιγιάτοβιτς
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 30 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα
Σοκ στο ελληνικό βόλει: Η Πέννυ Ρόγκα ανακοίνωσε ότι έχει καρκίνο
ΑΕΚ: Πάνω 3.000 επισκέπτες την πρώτη εβδομάδα στο Μουσείο Ιστορίας