La Liga: «Κάζο» για Ατλέτικο στο 9ο των καθυστερήσεων

La Liga: Δέχτηκε γκολ στο 90+9’ η Ατλέτικο Μαδρίτης και ηττήθηκε στην έδρα της Κάντιθ με 3-2 – Σχεδόν σε όλο το ματς είχαν το προβάδισμα οι γηπεδούχοι.

Γερό «χαστούκι» για την Ατλέτικο Μαδρίτης στην 12η αγωνιστική της Primera Division. Οι «ροχιμπλάνκος» δοκιμάστηκαν στην έδρα της Κάντιθ και τελικά ηττήθηκαν, δεχόμενοι γκολ στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων. Όλα αυτά ενώ είχαν καταφέρει να ισοφαρίσουν όντας με δύο γκολ πίσω στο σκορ.

Το τελικό 3-2 για την ομάδα της Ανδαλουσίας, ήταν η δεύτερη νίκη της στο Πρωτάθλημα. Ο Μπονγκοντά στο 1ο λεπτό έκανε το 1-0, για να έρθει ο Άλεξ να διαμορφώσει το 2-0 στο 81’. Παρ’ όλα αυτά η Ατλέτικο αντέδρασε και ισοφάρισε.

Ένα αυτογκόλ του Λουίς Ερντάντες στο 85’ έκανε το 1-2, για να έρθει ο Ζοάο Φέλιξ να διαμορφώσει το 2-2 στο 89’. Κι εκεί που η Ατλέτικο πήγε να κάνει την απόλυτη ανατροπή πιέζοντας στις καθυστερήσεις, η Κάντιθ βρήκε γκολ νίκης στο 90+9’! Ο Σομπρίνο ήταν αυτός που έστειλε στα ουράνια την ομάδα του.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης μετά την ήττα της έμεινε στους 23 βαθμούς, ενώ η Κάντιθ έφτασε τους 10 και δείχνει να έχει ανέβει τον τελευταίο καιρό.

Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ