La Liga: «Περίπατος» Μπαρτσελόνα κόντρα στη Βιγιαρεάλ

La Liga: Άνετο 3-0 της Μπαρτσελόνα κόντρα στη Βιγιαρεάλ – Δύο γκολ ο Λεβαντόφσκι για τους Καταλανούς.

Άφησε πίσω της την ήττα απ’ τη Ρεάλ Μαδρίτης η Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί για τη 10η αγωνιστική της Primera Division, ξέσπασαν πάνω στη Βιγιαρεάλ στο «Καμπ Νου». Η ομάδα του Τσάβι επικράτησε 3-0, με κορυφαίο τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.

Τα πάντα τελείωσαν μέσα σε επτά λεπτά μετά το 30ο λεπτό. Στο 31’ ο Πολωνός στράικερ έκανε το 1-0, για να πετύχει ο ίδιος το 2-0 στο 35’. Το τελικό 3-0 ήρθε απ’ τον Φάτι στο 38’. Μέσα σε επτά λεπτά η Μπαρτσελόνα είχε τελειώσει την υπόθεση νίκη.

Έτσι ανέβηκε στους 25 βαθμούς και παραμένει στο -3 απ’ τη Ρεάλ Μαδρίτης. Η Βιγιαρεάλ έμεινε στους 15 βαθμούς.

Νωρίτερα, η Αλμερία πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στην Τζιρόνα με 3-2. Αποτέλεσμα με το οποίο προσπέρασε την αντίπαλό της στη βαθμολογία. Στην Παμπλόνα, η Οσασούνα επιβλήθηκε 1-0 της Εσπανιόλ και είναι 7η με 16 βαθμούς, τη στιγμή που η ομάδα της Βαρκελώνης έχει 9.