Bundesliga: Ασταμάτητη η Ουνιόν Βερολίνου, ξέσπασε στην Φράιμπουργκ η Μπάγερν και ακολουθεί (video)
Twitter - Bayern official

Στην κορυφή της Bundesliga συνεχίζει η Ουνιόν Βερολίνου, η οποία επικράτησε 2-0 της Ντόρτμουντ, ενώ η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού, Φράιμπουργκ διεσύρθη στο Μόναχο από την Μπάγερν με 5-0.

Η εντυπωσιακή εφετινή Ουνιόν Βερολίνου ξεπέρασε γρήγορα την ήττα της περασμένης εβδομάδας από την Άιντραχτ και επικράτησε πολύ εύκολα της Ντόρτμουντ με 2-0 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Ουρς Φίσερ «τελείωσε» το ματς πριν καν φτάσει στο ημίωρο, βρίσκοντας δύο γκολ από τον Γιάνικ Χάμπερερ και στη συνέχεια διαχειρίστηκε έξυπνα το προβάδισμά της, φτάνοντας με άνεση στην 7η εφετινή νίκη της στην Bundesliga.

Στη δεύτερη θέση ανέβηκε η Μπάγερν Μονάχου, η οποία διέλυσε την αντίπαλο του Ολυμπιακού, Φράιμπουργκ με 5-0 και είναι σε απόσταση τεσσάρων βαθμών από την Ουνιόν.

O Γκνάμπρι έκανε το 1-0 στο 13', ο Τσούπο Μοτίνγκ το 2-0 στο 33ο λεπτό, ο Σανέ το 3-0 στο 53’, ο Μανέ βρήκε δίχτυα στο 55', ενώ ο Ζάμπιτσερ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 80ό λεπτό.

«Τέλος» στην καριέρα του βάζει ο Στέφανος Αθανασιάδης
Euroleague Final Four 2024: «Θέλω ελληνικό τελικό, ηγέτης ο Σλούκας» - Όσα δήλωσε ο Αταμάν
Euroleague Final Four 2024: «Τώρα είναι η σειρά μας να το πάρουμε» - Το αφιέρωμα στον Ολυμπιακό