Ligue 1: Στην τρίτη θέση η Λανς
twitter/@RCLens

Ligue 1: Η Λανς νίκησε 1-0 τη Μονπελιέ.

Η Λανς ξεπέρασε την ήττα της περασμένης εβδομάδας από τη Λιλ (1-0) κι έστω και δύσκολα νίκησε τη Μονπελιέ με 1-0 στο «Bollaert» στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Ligue1 και σκαρφάλωσε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα δύο βαθμούς πίσω απ' τις Παρί Σεν Ζερμέν και Λοριάν κι έναν μπροστά από τη Μαρσέιγ.

Η καλή ανασταλτική συμπεριφορά της Μονπελιέ κράτησε τη Λανς μακριά απ' τα καρέ της, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι εντυπωσιακοί φέτος γηπεδούχοι ανέβασαν "στροφές" κι έφτασαν εντέλει στο νικητήριο γκολ με τον Σαΐντ στο 68ο λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 11ης αγωνιστικής της γαλλικής Ligue 1 και η βαθμολογία:

Μπρεστ               6

NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο
Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη