La Liga: Δύο γκολ ο Καβάνι, δύο χαμένοι βαθμοί η Βαλένθια

La Liga: Παρά την εξαιρετική εμφάνιση του Καβάνι, η Βαλένθια είχε σημαντική απώλεια στην έδρα της με το 2-2 κόντρα στην ουραγό Έλτσε.

Πισωγύρισμα για τη Βαλένθια και μάλιστα μέσα στο «Μεστάγια». Οι «νυχτερίδες» υποδέχτηκαν για την 9η αγωνιστική της Primera Division, την ουραγό και χωρίς νίκη μέχρι τώρα στο Πρωτάθλημα, Έλτσε. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φύγει με σπουδαίο βαθμό, προβληματίζοντας σημαντικά την ομάδα του Γκατούζο.

Οι πρωταγωνιστές της αναμέτρησης ήταν ο Καβάνι απ’ τη μία κι ο Μίγια απ’ την άλλη. Στο 29ο λεπτό ο δεύτερος έδωσε προβάδισμα στην Έλτσε με πέναλτι. Με τον ίδιο τρόπο ο έμπειρος Ουρουγουανός ισοφάρισε για την Βαλένθια στο 41’.

Ξανά ο Καβάνι βρήκε δίχτυα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, κάνοντας την ανατροπή. Όμως ο Μίγια στο 65’ με το δικό του δεύτερο γκολ, έκανε το 2-2 και χάρισε σπουδαίο βαθμό στην ομάδα του.

Η Βαλένθια έχει πλέον 14 βαθμούς μετά από ένα ματς που θα το μετρά ως απώλεια, ενώ η Έλτσε πήρε την 3η της ισοπαλία κι έχει 3 βαθμούς μέχρι τώρα.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»