Serie A: Η Έμπολι «φρέναρε» την Μόντσα (Video)

Serie A: Νίκη 1-0 για την Έμπολι επί της Μόντσα, βάζοντας τέλος στο σερί των τριών νικών για την ομάδα του Μπερλουσκόνι.

Τρείς νίκες και τέσσερα ματς αήττητη μετρούσε η Μόντσα. Μέχρι να έρθει η Έμπολι να της υψώσει «stop». Για την πρώτη αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής, οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν 1-0 στο «Κάρλο Καστελιάνι», τελειώνοντας το εξαιρετικό σερί της νεοφώτιστης ομάδας του Σίλβιο Μπερλουσκόνι.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, ήρθε στο 11ο λεπτό του ματς. Ο Χάας ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κρίνοντας και το τελικό αποτέλεσμα καθώς μέχρι τέλους δεν άλλαξε κάτι. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες το ματς, καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Ροβέλα.

Έτσι η Έμπολι ανέβηκε στους 11 βαθμούς, προσπερνώντας την Μόντσα στη βαθμολογία. Η ομάδα του βορρά έχει 10 βαθμούς, αυτούς που πήρε τις τέσσερις προηγούμενες αγωνιστικές.

Μαρία Σάκκαρη: «Καθάρισε» τη Στέφενς σε 63 λεπτά και πέρασε στις «16»
Βασίλης Σπανούλης: Κορυφαίος προπονητής του BCL – Η συγκίνηση και το «ευχαριστώ τη γυναίκα μου»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόωρος αποκλεισμός από το Madrid Open – Η μεγαλύτερη νίκη καριέρας του Μοντέιρο
Euroleague: Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έδωσε τα χέρια με την Παρτιζάν για νέο συμβόλαιο