La Liga: Έσωσε το βαθμό στο 102’!

La Liga: Η Τζιρόνα ισοφάρισε την Κάντιθ με πέναλτι στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων κι έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας.

Φινάλε θρίλερ στο ματς της 9ης αγωνιστικής στην Primera Division. Η Τζιρόνα υποδέχτηκε την Κάντιθ, δύο ομάδες που έχουν κοινό στόχο. Την παραμονή στην κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν μια «ανάσα» απ’ το να πάρουν σπουδαίο «διπλό», αλλά στο τέλος οι γηπεδούχοι έσωσαν την ισοπαλία.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ουσιαστικά, η ομάδα της Ανδαλουσίας προηγήθηκε. Ο Άλεξ στο 47’ έκανε το 0-1, δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στο ματς.

Η Τζιρόνα προσπάθησε να πιέσει για να φτάσει στην ισοφάριση. Το ματς φαινόταν να μην της «βγαίνει» όμως. Μέχρι τις καθυστερήσεις. Τα πολλά λεπτά του έξτρα χρόνου την ευνόησαν. Εννιά λεπτά μετά τα 90’, ο Βαγέχο ανατράπηκε και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Μετά την εξέταση της φάσης η απόφαση παρέμεινε. Έτσι στο 90+12’ ο Στουάνι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1!

Με την ισοπαλία που πήραν οι γηπεδούχοι, παρέμειναν πάνω απ’ τους φιλοξενούμενους. Η Τζιρόνα έφτασε τους 8 βαθμούς, ενώ η Κάντιθ πήγε στους 6.

Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ