Serie A: Κορυφή η εκπληκτική Ουντινέζε, «γονάτισε» και την Ίντερ! (Videos)

Serie A: Βρέθηκε να χάνει αλλά η Ουντινέζε δε «μάσησε» κόντρα στην Ίντερ, επικρατώντας 3-1 με δύο γκολ στο τέλος του ματς – Τρίτη ήττα για τους «νερατζούρι».

Ένα ακόμη ματς που η Ουντινέζε κάνει την Ιταλία να παραμιλά! Για την 7η αγωνιστική του Καμπιονάτο, η εκπληκτική ομάδα του Αντρέα Σοτίλ, «γονάτισε» και την Ίντερ. Επικρατώντας με 3-1, κάνοντας ανατροπή στο σκορ. Φτάνοντας με τον τρόπο αυτό στις πέντε νίκες στο Πρωτάθλημα και ανεβαίνοντας στην κρυφή.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν με ένα εκπληκτικό γκολ στο 5ο λεπτό. Ο Μπαρέλα ανέλαβε την εκτέλεση φάουλ λίγο έξω απ’ την περιοχή. Με αριστοτεχνικό χτύπημα έκανε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έφεραν το ματς στα ίσα στο 22’. Χρειάστηκαν και την τύχη βέβαια, καθώς μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα βρήκε πάνω στον Σκρίνιαρ κι από εκεί κατέληξε στα δίχτυα. Αυτογκόλ για το 1-1.

Ο Ιντζάγκι δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένος με την εικόνα της ομάδας του, φτάνοντας στο σημείο να αλλάξει τους Μιχιταριάν και Μπαστόνι στο 31ο λεπτό. Αυτό δεν άλλαξε και πολλά για τους «νερατζούρι», που είχαν τον Χαντάνοβιτς να σώζει την ομάδα τους όποτε χρειάστηκε.

Οι γηπεδούχοι τελικά ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο 85’. Μετά από κόρνερ του Ντεουλοφέου, ο Μπιγιόλ με άπιαστη κεφαλιά έκανε το 2-1. Η ανατροπή είχε γίνει και ο χρόνος που απέμενε για την Ίντερ ήταν λίγος.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ουντινέζε βγήκε στην κόντρα. Κράτησε την μπάλα, ο Ντεουλοφέου και πάλι ήταν αυτός που έκανε τη σέντρα, με τον Αρσλάν να κάνει το 3-1 με κεφαλιά από κοντά.

Με τον τρόπο αυτό η εκπληκτική φετινή Ουντινέζε έφτασε τις 5 νίκες σε 7 ματς και τους 16 βαθμούς συνολικά. Φιγουράροντας στην κορυφή της βαθμολογίας. Η Ίντερ απ’ την άλλη, γνώρισε την 3η της ήττα και έμεινε στους 12.

Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Η ενημέρωση του Κάτας για Μπόλντγουιν, Σόρκιν και Ντι Μπαρτολομέο
Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό