Serie A: Ανατροπή και νίκη για τη Σπέτσια

Serie A: Βρέθηκε να χάνει από τη Σαμπντόρια, αλλά η Σπέτσια έκανε την ανατροπή κι επικράτησε 2-1 – Συνεχίζει χωρίς νίκη η ομάδα της Γένοβας.

Τρεις ακόμη βαθμούς πήρε η Σπέτσια που δείχνει ικανή να μείνει μακριά απ’ τους κινδύνους, με τον τρόπο που άρχισε τη σεζόν. Για την 7η αγωνιστική στο Καμπιονάτο, υποδέχτηκε τη Σαμπντόρια κι επιβλήθηκε με 2-1. Κάνοντας ανατροπή στο ματς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Σαμπίρι στο 11ο λεπτό. Όμως η χαρά τους κράτησε μόλις ένα λεπτό, καθώς ο Μουρίγιο άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ισοφαρίζοντας για τη Σπέτσια.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, ήρθε τελικά στο 72’. Ο Ενζολά έκανε το 2-1 για τη Σπέτσια, η οποία κράτησε το προβάδισμα μέχρι τέλους και πήρε τη νίκη στην έδρα της. Αφήνοντας την Σαμπντόρια χωρίς νίκη και στο -6.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Σπέτσια πήγε στους 8 βαθμούς, ενώ η «Ντόρια» έχει μόλις 2 μέχρι τώρα.

Μίλτος Τεντόγλου: «Είμαι σαν πεθαμένος» - Αποκάλυψε τον λόγο που δεν χαμογελάει μετά τους αγώνες
Πάλη: Ολα έτοιμα για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U15
Ιστιοπλοΐα: Φινάλε στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 470 Mixed
Premier League: Η Μάντσεστερ Σίτι «αγκάλιασε» τον τίτλο - Στο Champions League η Άστον Βίλα