Ligue 1: Η Μονπελιέ επικράτησε, χωρίς νίκη ακόμη η Στρασμπούρ

Ligue 1: Νίκη με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τη Μονπελιέ κόντρα στην Στρασμπούρ (2-1) – Τέταρτη επικράτηση για τους γηπεδούχους, χωρίς νίκη οι φιλοξενούμενοι.

Ματς με αρκετές συγκινήσεις στο «Μοσόν», όπου η Μονπελιέ φιλοξένησε την Στρασμπούρ για την 8η αγωνιστική του Γαλλικού Πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-1 με γκολ-πέναλτι στις καθυστερήσεις, μετρώντας μέχρι τώρα 4 νίκες και ισάριθμες ήττες. Οι φιλοξενούμενοι για 8ο ματς δεν κατάφεραν να νικήσουν.

O Νορντέν στο 17’ έκανε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι στο 86’ κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ντιαλό, δείχνοντας πως θα κατορθώσουν να πάρουν κάτι απ’ το ματς. Όμως στις καθυστερήσεις η Μονπελιέ κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Σαβανιέ στο 5ο λεπτό του έξτρα χρόνου.

Έτσι ήρθε η νίκη για τους γηπεδούχους που ήταν η τέταρτη στη σεζόν κι έτσι έχουν 12 βαθμούς. Η Στρασμπούρ παρέμεινε στους 5 χωρίς νίκη μέχρι τώρα.

Super League: «Μάχες» παραμονής σε Πανθεσσαλικό, Καισαριανή και Αγρίνιο
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Κρίνεται ο τίτλος στη Volley League γυναικών | Πού θα δείτε το Game 5
Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη αγωνίζονται στο Madrid Open - Η ώρα και το κανάλι των αγώνων
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τoυς αγώνες επιβίωσης στη Super League