La Liga: 5Χ5 η Ρεάλ Μαδρίτης και συνεχίζει…

La Liga: Η Μαγιόρκα προηγήθηκε, η Ρεάλ «απάντησε» με τέσσερα γκολ και έφτασε στην 5η νίκη της σε ισάριθμα ματς του Ισπανικού Πρωταθλήματος.

Σα να είναι σε αυτόματο πιλότο η Ρεάλ Μαδρίτης σταθερά συνεχίζει να νικά με μια απίστευτη απλότητα. Το ματς της 5ης αγωνιστικής στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», ήταν απ’ τα θεωρούμενα εύκολα. Κόντρα στη Μαγιόρκα που όμως έδειξε να είναι αρκετά επικίνδυνη.

Μάλιστα οι νησιώτες προηγήθηκαν στο σκορ και φάνηκε πως θα προβληματίσουν τους «μερένχες». Αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης αντέδρασε, έκανε την ανατροπή και τελικά επικράτησε 4-1. Με το σκορ να αδικεί τους φιλοξενούμενους.

Η Μαγιόρκα με τον Μουρίκι στο 35’ έκανε το 0-1, δείχνοντας πως θα αγχώσει τη Ρεάλ. Όμως η «βασίλισσα» ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους για την ακρίβεια με τον Βαλβέρδε.

Η πίεση των γηπεδούχων έφερε αποτέλεσμα στο 72’ με τον Βινίσιους να κάνει το 2-1. Η ανατροπή ήταν γεγονός και ακολούθησαν δύο ακόμη τέρματα στο φινάλε. Στο 89’ ο Ροντρίγκο έκανε το 3-1 και στο 3ο των καθυστερήσεων ο Ρούντιγκερ «έγραψε» το τελικό 4-1.

Με τη νίκη αυτή η Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε τους 15 βαθμούς χωρίς να έχει καμία απώλεια μέχρι τώρα. Η Μαγιόρκα έμεινε στους 5.

Μίλαν: Τελικές επαφές με Λοπετέγι για αντί-Πιόλι
Euroleague, Παναθηναϊκός AKTOR: Οριστικά εκτός ο Χουάντσο - Με 14 παίκτες στην αποστολή
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (29/04) - Με LaLiga, Serie A και Super League 2
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Πάμε βήμα βήμα - Να κερδίσουμε το πρώτο ματς»