La Liga: Πεντάρα η Βαλένθια στην Χετάφε

La Liga: Εντυπωσιακή η Βαλένθια «σκόρπισε» την Χετάφε επικρατώντας 5-1 στο «Μεστάγια» για την 4η αγωνιστική.

Σε υγιεινό περίπατο μετέτρεψε το ματς με τη Χετάφε η Βαλένθια. Οι «νυχτερίδες» παίζοντας στην έδρα τους έκαναν επίδειξη δύναμης για την 4η αγωνιστική της Primera Division. Τελικά σταμάτησαν στα πέντε γκολ, επικρατώντας εμφατικά 5-1.

Ο Τόνι Λάτο στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Λίνο στο 14’ έκανε το 2-0, με τον Καστιγέχο να ανεβάζει τη διαφορά στο 3-0 μόλις δύο λεπτά μετά! Ο Γκονζάλες στο 65’ έκανε το 4-0, για να ακολουθήσει το πέμπτο γκολ των «νυχτερίδων» απ’ τον Ντούρο στο 68’.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής με τον Άλβαρες Σόσα στο 78’. Οι δύο ομάδες τελείωσαν με 10 παίκτες, λόγω αποβολών των Μορίμπα και Αραμπάρι. Η Βαλένθια έφτασε τους 6 βαθμούς πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της. Έμεινε στον 1 η Χετάφε.

Κάντιθ 0

Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα
Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Στο πλευρό της ο κόσμος | Φίλοι της «Ένωσης» υποδέχθηκαν την ομάδα στο αεροδρόμιο