La Liga: Περίπατος για Βιγιαρεάλ με τεσσάρα

La Liga: Επίδειξη δύναμης απ’ τη Βιγιαρεάλ που επικράτησε 4-0 της Έλτσε, φτάνοντας τις τρεις νίκες σε τέσσερα ματς.

Σε αντίθεση με την περασμένη σεζόν, η Βιγιαρεάλ αυτή τη φορά δεν αστειεύεται στην αφετηρία της Primera Division. Η ομάδα του Έμερι συνεχίζει να είναι αήττητη μετά και την 4η αγωνιστική, πετυχαίνοντας με ευκολία την 3η της νίκη. «Θύμα» η Έλτσε που είδε το «κίτρινο υποβρύχιο» να της βάζει τέσσερα γκολ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το πρώτο τους γκολ με τον Μορένο στο 27ο, ενώ εννιά λεπτά μετά ουσιαστικά έδιωξαν το άγχος μια και καλή όταν ο Λο Σέλσο διαμόρφωσε το 2-0.

Ο Κοκλέν στο 89’ έκανε το 3-0, για να έρθει ο Μοράλες στις καθυστερήσεις να κάνει το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η Βιγιαρεάλ ανέβηκε στους 10 βαθμούς, ενώ η Έλτσε έμεινε στον 1.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ